Відбулася всеукраїнська науково-практична конференція “Перші Карпатські етнологічні читання”

Сьогодні 27.05.2021 р. кафедра вперша провела всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих вчених “Перші Карпатські етнологічні читання”. Вперше ми організували молодих дослідників зі всієї України з проблематик традиційної духовної культури українців, захворюваності, традиційного господарства, одяг, релегійні практики, етнографічний туризм, повсякденне життя, карпатознавчої тематики тощо. На пленарному засіданні конференції з привітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – проф. С.В. Шарин, голова організаційного комітету, декан факультету, засновник кафедри та наукової етнологічної школи – проф. М.В. Кугутяк, завідувач кафедри, відомий археолог – Б.П. Томенчук, викладачі кафедри, аспіранти, студенти, наукові співробітнки Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Національної академії наук України (м. Київ), наукові співробітники Національного заповідника “Давній Галич”, а також учні шкіл м. Хмельницька та Івано-Франківської області.
На секційному засіданні було заслухано 46 доповідачів із цікавими, змістовними і дослідницькими темами з різних регіонів України, а саме м. Одеси, Києва, Запоріжжя, Умані, Львова, Чернівців. В конференції взяли участь аспіранти, магістри, магістранти, студенти і учні. Одночасно було проведено профорієнтаційну роботу з учнями, котрі мали досить цікаві доповіді з Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького (м. Хмельницьк); Клубовецького ліцею Тисменицької міської ради, Чернелицької ЗОШ І-ІІІ ст. Городенківського району, Делятинського ліцею №1, Ліцею № 20 Івано-Франківської міської ради, Липовицького ліцею Спаської сільської ради Івано-Франківської області.
Щиро дякуємо за цікаві доповіді і чекаємо нових зустрічей!