Співпраця з кафедрою методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну

Сьогодні 18.03.2024 викладачі кафедри С. П. Боян-Гладка та І. Т. Кочкін провели практичне заняття з вибіркового курсу “Етнографічно-археологічний практикум” зі студентами 4 курсу спеціальності “Історія та археологія” в навчальних майстернях Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Тимків Богдан Михайлович – професор, завідувач кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну представив цікаву, оригінальну і вражаючу етнографічну колекцію, серед якої вишитий килим (вишивала мама професора), зразки вишивки, писанки, плетіння з соломи, дерев’яні вироби тощо. Старший викладач кафедри Городецький Віталій Іванович дуже цікаво розповів про мосяжництво, ковальство та кераміку, демонстрував вироби зроблені власноруч.
Захід також був проведений з метою обміну досвідом між кафедрами, вивченням етнографічних традицій збережених у видах декоративно-прикладного мистецтва, які популяризуються на кафедрі, залученням професіоналів-практики до організації і реалізації освітнього процесу. Студенти та викладачі мали можливість пізнати технологічні процеси створення виробів ювелірного мистецтва. Вивчаючи історичні аспекти формування матеріальної культури Прикарпаття важливо зрозуміти та пізнати художні особливості створення виробів за традиційними та інноваційними методами. Тому такі пізнавальні зустрічі розширюють світогляд здобувачів освіти, надають нових знань, посилюють увагу до мистецької складової, розвивають естетичний смак та популяризують в наш час декоративно-прикладне мистецтво.
Практичне заняття пройшло цікаво, пізнавально і продуктивно.
Щиро вдячні професору Б.М. Тимківу та велика подяка В.І. Городецькому!