03.04. 2024 р. відбувся майстер-клас “Великодня писанка” спільно для студентів 4 курсів спеціальності “Історія та археологія” і “Образотворче мистецтво” освітнього рівня “бакалавр”, організований викладачем кафедри Світланою Боян-Гладкою та проведений спільно з викладачами кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистетцва та дизайну доцентом Марією Дяків, старшим викладачем Оксаною Веретко, старшим викладачем Тетяною Гімон.
Багате художньо-духовне життя українського народу є невичерпною скарбницею для вивчення. Культура етнографічних районів Прикарпаття сформована на унікальних формах декоративно-прикладного мистецтва, серед яких чільне місце займає писанкарство. Традиції прикрашання великодніх яєць орнаментальними розписами збережені і в наш час. Інформативно-символічне наповнення писанок – це унікальне явище, що потребує вивчення та збереження. Тому основною метою проведення майстер-класу було популяризувати серед молоді давнє ремесло, зацікавити графічною естетикою та виконати писанкові розписи. Учасниками майстер-класу здійснено процес підготовки та відтворення малюнку на опуклій поверхні яйця, виконано нанесення воску писачком та фарбування писанок за допомогою різнокольорових барвників. Важливо, що майстер-клас дав можливість обмінятися досвідом, засвоїти технології роботи, візуалізацію творчих ідей втілених у матеріалі, зрозуміти духовне значенням писанок у традиційній культурі. Такий захід був цікавим та пізнавальним, що дозволяє зберігати традицій наших предків.
Щиро вдячні кафедрі методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистетцва та дизайну за співпрацю!
![](https://kea.pnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/57/2024/04/img_20240403_155909-300x225-1.jpg)
![](https://kea.pnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/57/2024/04/photo_2024-04-04_10-45-01-3-300x225.jpg)
![](https://kea.pnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/57/2024/04/photo_2024-04-04_10-45-02-300x225.jpg)
![](https://kea.pnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/57/2024/04/photo_2024-04-04_10-45-00-225x300.jpg)