Презентація монографії «Монастирі давнього Галича. Духовні обереги української нації»

Сьогодні 12 жовтня відбулася презентація монографії професора Миколи Васильовича Кугутяка «Монастирі давнього Галича. Духовні обереги української нації» у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.
На захід завітали високопреосвященне духовенство: Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин, Митрополит Івано-Франківський і Галицький Православної церкви України Іоасаф (Василиків) і Єпископ Богородчанський, вікарій Івано-Франківсько-Галицької єпархії Феогност (Бодоряк), а також голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, керівництво університету, професорсько-викладацький склад, студенти та інші. З вітальним словом виступили ректор проф. І.Є. Цепенда та голова Івано-Франківської обласної ради О. Сич. Наступні слова подяки висловили духовенство, а саме Владика Володимир Війтишин нагородив Миколу Васильовича грамотою Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Святослава за старання і плідну працю у дослідженні монастирів Галича, а Митрополит Івано-Франківський і Галицький Православної церкви України Іоасаф нагородив професора Миколу Кугутяка за видавничу і дослідницьку роботу орденом Архистратига Михаїла, а також орден Юрія Переможця отримав і ректор університету професор Ігор Цепенда. Ювілейною медаллю Івано-Франківської обласної ради “Галичу-1125” п. Олександр Сич нагородив завідувача кафедри етнології і археології ,відомого археолога, 30-літнього дослідника Давнього Галича Богдана Петровича Томенчука.
Під час виступу М.В. Кугутяк наголосив, що саме духовна культура є фундаментом ідентичності українців, формує її і перетворює народ у націю. Духовні святині потрібно досліджувати, адже справжня наука приносить радість.