Перші Карпатські етнологічні читання

Інформаційни лист Карпатські етнологічні читання

Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених

«Перші Карпатські етнологічні читання»

27 травня 2021 р. (онлайн)

Глобалізаційні процеси кінця ХХ – початку ХХІ століття відкрили нові горизонти дослідницьких напрямів в українській етнологічній науці, одним з яких є комплексне вивчення форм міжетнічної взаємодії та етнокультурної спадщини Карпатського регіону. Окреме місце займають проблеми картографування матеріальних і духовних пам’яток представників різних етнографічних груп, розвиток традиційної сільської і міської культур, етнокультурні процеси у середовищі національних меншин тощо.

З метою розширення знань про етнокультурні особливості населення Карпатського регіону, виявлення недостатньо вивчених питань, а також популяризації культурної спадщини кафедра етнології і археології факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника проводить науково-практичну конференцію молодих вчених «Перші Карпатські етнологічні читання» (27 травня 2021 р.)

До участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції запрошуємо молодих вчених, аспірантів, студентів та випускників закладів загальної середньої освіти. Матеріали доповідей будуть опубліковані в електронному збірнику тез конференції, а кращі статті рекомендовані до друку в науковому журналі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника «Студентські історичні зошити».

Основні напрямки роботи конференції:

• етноісторичні процеси в Карпатському регіоні;
  • локальні варіанти етнокультурної спадщини;
  • святково-обрядова культура в умовах глобалізації;
  • міжетнічна взаємодія на пограниччях;
  • антропологія пам’яті;
  • карпатознавство в освіті, музейництві та архівістиці.

Для участі в конференції необхідно до 23 травня 2021 р. подати заявку (Додаток 1) на електронну адресу: kea@pnu.edu.ua.

Останній термін подачі тез доповідей – 1 липня 2021 р. Вимоги до тез додаються (Додаток 2).

Робоча мова конференції: українська, англійська.

Участь у конференції – безкоштовна.

Адреса оргкомітету: кафедра етнології і археології факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, вул. Шевченка, 57, м. Івано-Франківськ, 76018.

Email: kea@pnu.edu.ua

Контактний телефон: