Участь у першій весняній сесії Українсько-хорватського академічного форуму

Сьогодні, 23 березня 2021 року, викладачі кафедри етнології і археології Томенчук Б.П., Кочкін І.Т., Костючок П.Л. взяли участь у першій весняній сесія Українсько-хорватського академічного форуму. Цю платформу для наукових дискусій із широкого кола питань українсько-хорватських відносин було організовано з ініціативи Надзвичайного і Повноважного Посола України в Республіці Хорватія Василя Кирилича, ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігоря Цепенди та інших ВУЗів України.Тематика першого Українсько-хорватського академічного форуму «До питання про етногенез українців і хорватів» присвячена ґенезі взаємин українців і хорватів, їх контактів, зв’язків між Україною і Хорватією ще з давнини. Під час наступних засідань форуму науковці обговорюватимуть історичні, філологічні, політологічні, культурологічні, етногенетичні українсько-хорватські паралелі.
Українську частину форуму представляють зокрема вчені Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, а хорватську – вчені Загребського та Рієцького університетів.