Практична екскурсія в скансен “Шевченківський гай” (Музей народної архітектури і побуту” м. Львів) з магістрантами 2 року навчання

10 жовтня 2018 р. магістранти спеціальності «Етнологія» під керівництвом доц. С.П. Боян-Гладкої провели практичне заняття на тему: «Етнокультурна діяльність скансену «Шевченківський гай» з курсу «Методика викладання народознавства у вищій школі» в м. Львів по вул. Чернеча гора, 1. На території скансену «Шевченківський гай» студенти мали змогу оглянути садиби Бойківщини, Гуцульщини, Покуття, Лемківщини. В секторі Бойківщина студенти ознайомились з народними музичними інструментами та музикантом в хаті з села Тухолька (середина ХІХ ст.), а також взяли майстер клас гуцульської коломийки на музичних інструментах. Магістранти мали можливість оглянути поряд з житловими будівлями господарські, виробничі, сакральні. Вразили також обладнанні відповідні інтер’єри хат, що дали відвідувачам повну картину життя, праці і відпочинку мешканців західноукраїнського села кінця XIX – початку XX ст. Серед них хати, найстаріші з яких збудовані у 1749, 1792, 1812, 1846, 1860 роках, господарсько-виробничі споруди (водяний млин, вітряки, сукновальня, тартак, кузня, олійня). Цікавими були будівлі та споруди, які характеризують карпатське полонинське господарство та лісозаготівельний промисел. Особливе враження справили храми другої половини ХVІІІ – початку ХХ ст.