Сьогодні, 14 вересня 2023 р. розпочала роботу Всеукраїнська ювілейна наукова конференція «Галич і Галицька земля», яка присвячена 1125-річчю першої писемної згадки про давнє місто Галич. Почесне право відкрити конференцію було надано професору Миколі Васильовичу Кугутяку, автору унікального видання «Монастирі Давнього Галича – духовні обереги української нації», яка була спеціально підготовлена професором М.В. Кугутяком до 1125-річчя Галича.
Запланована робота конференції на два дні, де перший день – пленарне засідання відбулося в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, а другий – в Галичі. З вітальними словами виступили проректор з науково-педагогічної роботи ПНУ імені В. Стефаника Сергій Шарин, заступник голови ОВА Богдан Футерко, міський голова Галича й голова Галицької ТГ Олег Кантор, директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Олійник та інші.
Очолив наукову конференцію доктор політичних наук, професор ПНУ В.Й. Климончук, в якій взяли участь історики, археологи, художники, письменники й бібліотечні працівники Прикарпаття та його поважні гості. Друга частина ювілейної конференції проходитиме сьогодні й завтра в Галичі
На конференції були присутні науковці у галузях історії та археології, культурології та мистецтва, студенти, викладацький склад Прикарпатського національного університету та інших закладів вищої освіти області, представники влади та духовенство