21 вересня 2022 р. у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася транскордонна фокус-групова дискусія «Міжкультурний діалог у вивченні та популяризації спільної спадщини етнографічної Бойківщини» у рамках проєкту «Ворота в Центральні Горгани: міжкультурний діалог на польсько-українському прикордонні» Програми
транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020». Зустріч під модеруванням директорки Карпатського інституту аналітики «FrankoLytics» Ольги Максимович об’єднала експертів, представників органів влади, місцевого самоврядування, туристичної індустрії, медіа та громадського сектору, які дискутували про особливості етнографічної групи бойків та стратегій розвитку туризму у Брошнів-Осадській територіальній громаді.
У дискусії про підходи дослідження спадщини Бойківщини взяв участь доцент кафедри етнології і археології факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського університету Петро Костючок.
Керівник відділу закордонної співпраці Вищої державної професійної школи в Хелмі професор Зигмунд Ґардзінський провів відкриту лекцію для студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Студенти спеціальності 032 «Історія та археологія» освітньої програми «Етнологія» ознайомилися із новітніми підходами дослідження
етнокультурної спадщини та взяли участь в обговоренні проблемних питань.
Другий етап фокус-групової дискусії відбувся 23 вересня у Вищій державній професійній школі міста Хелм.