Зустріч науково-педагогічних працівників факультету історії, політології і міжнародних відносин із колегами-істориками з Херсонського державного університету

18 грудня 2024 р. на базі Центру інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» відбулася зустріч науково-педагогічних працівників Факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника із колегами-істориками з Херсонського державного університету. Відкриваючи зустріч, декан Факультету історії, політології і міжнародних відносин Ігор Гурак наголосив, що двадцять років тому під час президентської виборчої кампанії кремлівські політтехнологи, які керували виборчим штабом Віктора Януковича, намагалися зіграти на відмінностях між регіонами України. Попри залучення суттєвих ресурсів, претендент із Донецька разом із російськими наставниками у 2004 р. зазнали поразки. Вже тоді було зрозуміло, що попри регіональні особливості, Україна – єдина. Ще більше українці змогли в цьому переконатися після початку широкомасштабної фази війни. В цьому контексті Ігор Гурак згадав про надання Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника своїх приміщень для колег з Херсонського державного університету, які через окупацію та руйнування, змушені були перенести свою діяльність до м. Івано-Франківська. Це беззаперечно, поставило херсонських науковців перед новими викликами. Водночас, дали певні нові можливості для співпраці із прикарпатськими дослідниками.

В рамках подібної зустрічі, яка мала місце в листопаді 2023 р., викладачі Факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника розповіли херсонським колегам про ключові напрямки своїх наукових досліджень, поділилися науковою літературою, підготовленою на базі факультету впродовж останніх років.

Під час зустрічі херсонські вчені презентували у стінах Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника свій науковий доробок. Зокрема, завідувачка кафедри історії, археології та методики викладання Херсонського державного університету Наталя Кузовова представила свою монографію «Голодомор 1932–1933 років на Херсонщині». У своєму виступі, поряд з іншим, вона звернула увагу на важливості поширення населенням Станіславщини правдивої інформації про злочини радянського режиму, насамперед Голодомор 30-х років ХХ ст. Також вона продемонструвала пам’ятні марки, присвячені героям Херсонщини, які загинули впродовж російсько-української війни.

Професор кафедри історії, археології та методики викладання Херсонського державного університету Олександр Черемісін презентував видання «Літопис цивільного спротиву Херсона» та поділився кількома конкретними історіями про окупацію Херсона. Доцентка кафедри Галина Михайленко представила працю «Херсон 2022: з Україною в серці», яку нещодавно було оголошено переможцем конкурсу культурно-мистецьких проєктів Інституту української книги у номінації науково-популярних видань.

Під час зустрічі думками з приводу важливості та шляхів підтримання тісного наукового партнерства між прикарпатськими та херсонськими дослідниками поділилися завідувач кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Микола Кугутяк та професор кафедри історії, археології та методики викладання Херсонського державного університету Сергій Водотика.