11 квітня, 2025 р. доц. Світлана Боян-Гладка взяла участь у тренінгу в рамках проєкта “Жива історія відродження УГКЦ: історичні основи і методика”. На початку в.о.ректора Ігор Цепенда, проректор Українського католицького університету Олег Турій, архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у стінах Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата підписали важливий Меморандум про співпрацю між Івано-Франківським Архієпархіальним управлінням та ключовими науковими інституціями у рамках відзначення 35-річчя виходу Української Греко-католицької Церкви з підпілля.
В урочистостях і тренінгу взяли також участь декан факультету Ігор Гурак та доц. кафедри історії України і методики викладання історії Олег Єгрешій, студенти.
Організаторами події виступили Івано-Франківське Архієпархіальне управління УГКЦ, обласна організація «Просвіта», Факультет історії, політології та міжнародних відносин Карпатського (Прикарпатського) національного університету імені Василя Стефаника, Науково-дослідний інститут історії Церкви Івано-Франківської академії Івана Золотоустого та Інститут історії Церкви Українського католицького університету.
Зустріч розпочалася з відкриття банерної виставки, присвяченої 80-им роковинам арештів Греко-Католицького єпископату у Львові та Станіславові.
В.о.ректора Ігор Цепенда наголосив на важливості дослідження професором М.В. Кугутяком Гошівської обителі як відомого і надважливого центру УГКЦ на Прикарпатті. Також підкреслив що завідувач кафедри М.В. Кугутяк вже видав два томи й надалі триває робота над третім томом грунтовного видання.
Тренінг “Жива історія відродження УГКЦ: історичні основи і методика” об’єднав науковців, священників і дослідників для обговорення історичних, методологічних та соціокультурних аспектів відновлення діяльності Церкви.
Такий захід став початком масштабного проєкту збору усних свідчень очевидців подій, що дозволить зберегти живу пам’ять про боротьбу за право українців вільно сповідувати свою віру. Підсумком стане створення відеоархіву, видання науково-популярної праці та проведення конференції до кінця року.




